Kısa Kısa İstanbul

Engelliler için Bomontiada

By Ekim 12, 2018Mayıs 10th, 2021No Comments

Tekerlekli sandalyeniz ile İstanbul gezimizdeki şimdiki durağımız Bomontiada.(Eski bira fabrikası binası). 2015 yılında İstanbul’un yeni eğlence merkezi olarak hizmete giren,müzik, çağdaş sanat, tasarım, performans, her tür inter disipliner etkinlik, kültürel toplantı ve workshop ile yeme-içme mekanı. İstanbul’un bu değişik köşesine aracınız ile gidiyorsanız, park yeri olarak hemen yakınında yer alan Hilton otelinin otoparkına girmeniz, mekana ulaşmak yönünden uygun olacaktır. Bomontiada ile ortak kullanılan bu otoparkta engelli otolar için ayrı bir park yeri mevcut. (Tabi vale araçlarından yer kalmışsa) . yarım saate kadar ücretsiz. Sırf göreyim için gidiyorsanız yarım saat size yeter. Uzun süre kalacaksanız 20 tl.yi gözden çıkartmanız gerekir.Otoparktan asansörle çıktığınız zaman otelin giriş kapısına geliyorsunuz. Burada tekerlekli sandalyeye uygun fakat hafif bir yokuşu göze almanız gerekiyor.

Bomontiada daha çok yeme içme mekanları ile dolu. Eski bir fabrika binasını değerlendirilerek oluşturulan mekanlar oldukça güzel.Mekanın tuvaletinin de bulunduğu üst katına çıkmak için bir lift mevcut. Hem de çalışıyor.Ancak çok ağır yükseliyor, böylece mekanı doya doya seyredebiliyordunuz.  Üst tarafta engelli tuvaleti bulunmaktadır.

Mekanı bizim gibi sadece görmek için gidebileceğiniz gibi kafelerde oturmayı  veya güzel bir yaz akşamında açık havada güzel bir yemek yemeyi de planlayabilirsiniz. Bunun dışında vakit geçirilecek, gezilecek herhangi bir yer bulunmamaktadır.