Ben kimim

Ankara İktisadi.Ticari İlimler Akademisi (yeni adı Gazi Üniversitesi) mezunuyum. Ayni üniversitede İşletme Finansmanı üzerine Master yaptım.1990 yılından beri omurilik felci nedeniyle tekerlekli sandalyede yaşamımı sürdürüyorum. Evliyim ve yetişkin iki çocuğum var. Emlak Kredi Bankasında Müfettiş olarak başladığım meslek hayatımı 2013 yılında TC Ziraat Bankasında Şube Müdürü olarak tamamladım. Şu an emekli hayatı yaşıyorum. TOFD üyesiyim. Bireysel olarak engelli hakları için mücadele veriyorum.2006 yılında Tempo Dergisinin düzenlediği “Engellere Rağmen” isimli engellilere dönük çalışmasında yer aldım. Fotoğrafları Serdar Bilgili’nin çektiği bu çalışmanın ardından çekilen fotoğrafların yer aldığı sergisi de büyük ilgi çekmişti.

Neden  bu çalışmaEngelli olmadan önce gerek mesleğim icabı (Banka Müfettişi olarak)  gerekse bir hobi olarak gezi merakım nedeniyle Ülkemizin bir çok bölgesini gördüm. Tekerlekli Sandalyeli yaşamımda da imkanlar dahilinde gezmeye devam ediyorum. Bilindiği gibi tekerlekli sandalye ile bilhassa  ülkemiz de bir çok zorluklar yaşamaktayız. Bu nedenle gitmeden önce şehirlerin uygunluğu konusunda bu konuda bilgi almamız pek mümkün olmamaktadır. Ayni sorun yurt dışı gezilerimiz içinde geçerlidir. Maalesef bu konularda yararlanacak kaynakların bulunmadığını fark ederek bu çalışmaya başladım. Gittiğim şehirleri bir engelli gözü ile inceleyerek bunları bu bloğumda paylaşmak, böylece benim gibi bu seyahatleri arzulayan, planlayan engelli dostlarıma elimden geldiğince  yardımcı olmak istedim. Bu çalışmalarda yardımcı olmak insanlardan da bilgilerini paylaşmalarını beklemekteyim.Gezmelerim devam ettikçe yeni notlarımı sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Baştan belirmeliyim ki tüm gezilerimi eşimle birlikte yapmaktayım. Notlarımdan yararlanacak insanlara bunu iletmek istedim. Yani tek başına bu seyahatleri yapacaklar konusunda yönlendirme yapmam tam olarak yeterli olmayabilir.

Gezi notlarının yanında bilhassa ülkemizde yaşadığım olumsuzluklarında  burada yazıp sizlerle paylaşmayı düşünüyorum. Bu konuda da yardım ve ilginizi beklerim.