[image_with_animation image_url=”963″ alignment=”center” animation=”Fade In” img_link_target=”_self”]

Neden Bu Çalışmayı Yaptım

Engelli olmadan önce gerek mesleğim icabı (Banka Müfettişliği) gerekse bir hobi olarak gezi merakım nedeniyle ülkemizin birçok bölgesini gördüm. Tekerlekli sandalyeli yaşamımda da imkanlar dahilinde gezmeye devam ediyorum. Bilindiği gibi tekerlekli sandalye ile bilhassa ülkemizde bir çok zorluklar yaşamaktayız. Bu nedenle gitmeden önce şehirlerin uygunluğu konusunda bilgi almamız pek mümkün olmamaktadır. Aynı sorun yurt dışı gezilerimiz içinde geçerli. Maalesef bu konularda yararlanacak kaynakların bulunmadığını fark ederek bu çalışmaya başladım. Gittiğim şehirleri bir engelli gözü ile inceleyerek bunları bloğumda paylaşmak, böylece benim gibi bu seyahatleri arzulayan, planlayan engelli dostlarıma elimden geldiğince yardımcı olmak istedim. Paylaşımlarımda faydalı olmak ve sizlerden de bilgilerini paylaşmalarını bekliyorum.

Gezmelerim devam ettikçe yeni notlarımı sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Baştan belirtmeliyim ki tüm gezilerimi eşimle birlikte yapıyorum. Notlarımdan yararlanacak insanlara bunu iletmek istedim. Yani tek başına bu seyahatleri yapacaklar konusunda yönlendirme yapmam tam olarak yeterli olmayabilir.

Gezi notlarının yanında bilhassa ülkemizde yaşadığım olumsuzluklarında burada yazıp sizlerle paylaşmayı düşünüyorum. Bu konuda da yardım ve ilginizi bekliyorum.

[social_buttons nectar_love=”true” facebook=”true” twitter=”true”]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*