Anıtkabir

By 31 Ağustos 2014Yurt İçi

opcje binarne bdswiss Uzun süredir gitmek istediğim Büyük Atamızın kabrine nihayet gitmek nasip oldu. Kendi sitesinden edindiğim bilgilerden cesaret alarak yola çıktım. Zira Anıtkabir’in merdivenleri her zaman benim gözümü korkutmuştu. Bazı törenlerde tekerlekli sandalyeli insanların nasıl zorluklarla yukarıya çıkarıldıklarına şahit olmuştum.  Sonuçta nereye kadar ulaşabileceğimi bilemeden eşim ve kızımla yola çıktık.Aracımızla ilk kontrol noktasına ulaştık. Buradaki ilgililere “engelli olduğumu” belirttim. Bana engelli otoparkının bulunduğu yeri tarif ettiler. Ayrıca bana yardımcı elemanların bulunduğunu belirttiler. Bayağı ilgiliydiler. Engelli otoparkının (maalesef her yerde olduğu gibi engelli araçlara ayrılan yerde yine normal araçlar park etmişti) hemen yanında yukarıya çıkmak için bir asansör bulunuyor. Rahatça asansöre binip Anıtkabir’in bulunduğu meydana ulaştık.

http://osrodekpiszkowice.pl/?yued=opcje-binarne-gra-wirtualna&0b3=cf  Screen Shot 2014-08-31 at 19.39.53     Screen Shot 2014-08-31 at 19.39.58

babbu mann single track Öncelikle bu bölgede bulunan müzeleri rahatça gezdik. Buralarda her yer tekerlekli sandalye için uygun. İsmet Paşamızın mezarını da ziyaret edip, Anıtkabir’e yöneldik.   Etrafta gezen yetkililere Anıtkabir’e nasıl çıkacağımız konusunda danıştık. Aralarında telsizle konuşmalar yaptılar. Sanırım engelli asansörlerinin çalışıp çalışmadığı konusunda tam bir bilgiye ulaşamadılar. Gerekirse bir fiil merdivenlerden çıkarabileceklerini belirttiler. Bu benim hiç tercih etmediğim bir yöntem olduğundan pek memnun olmadım. Müzenin devamı olan ve anıtkabirin altında bulunan düz ayak kısımlara doğru yöneldik. Yanımızda çakı gibi bir asker bulunuyordu. Biraz dolaştıktan sonra merdiven tipi bir asansöre geldik.

source link Screen Shot 2014-08-31 at 19.40.04

source url Biraz bekledikten sonra asansörü kullanabilen bir yetkili geldi. İki etaplı asansör  yolculuğundan sonra Atamızın mozolesinin bulunduğu mekana ulaştık. Refakatçi asker gezimizin bitiminde kendisini aramamızı söyleyip yanımızdan ayrıldı. Burada belirtmem gerekir ki merdiven tipi bu asansörler kullanımı konusunda sanki  bir tereddüt vardı.  Sanırım sürekli kullanılmadığından kaynaklanan bir sorun vardı. Ümit ederim ki gittiğinizde bu asansör çalışır durumda olur. Atamızın başında duamızı okuyup, mekanın  yarattığı duygular içinde dışarı çıktık. Muhteşem ve gurur verici bir nöbet değişimine şahit olduk. Atamızın etrafında geçe gündüz nöbet tutan aslan gibi askerlerimizle gurur duyduk.

http://www.newmen.eu/pigils/niodjr/108 Screen Shot 2014-08-31 at 19.44.01     Screen Shot 2014-08-31 at 19.43.54

guadagnare trading on line Ziyaretimizin sonunda refakatçi askerimizle beraber asansöre binerek tekrar müze alanına indik. Gerek mozole alanında ve gerekse müzede hiçbir engelle karşılaşmadan tekerlekli sandalyeyle rahatça gezebilirsiniz.

dollar pris forex Screen Shot 2014-08-31 at 19.47.19     Screen Shot 2014-08-31 at 19.47.24

http://libraryinthesky.org/?bioeser=citas-de-web-2.0&7c7=6f Geldiğimiz yoldan tekrar aracımıza ulaştık. Mekanda engelli tuvaletine rastlamadım.  Gönül rahatlığı ile gidip, büyük Atamızı ziyaret ediniz. Atamıza layık olarak yapılan muhteşem müzesini de geziniz.

get link Screen Shot 2014-08-31 at 19.47.29

About Levent KARAGÖZ

go site

Leave a Reply